O autorze
Analityk ds. Korei. Adiunkt w Polskiej Akademii Nauk. Wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki Euroregionalnej. Pomysłodawca portalu northkorea.pl i redaktor portalu nicolaslevi.wordpress.com o Półwyspie Koreańskim.
Doktor Polskie Akademii Nauk, magister ekonomii. Francuskie Studia podyplomowe z gospodarki żywnościowej. Analityk ds. Korei w Think Tanku "Centrum Studiów Polska Azja". Członek Rady Eksperckiej Think Tanku (www.mttp.pl).
Od ponad 7 lat, stały współpracownik w Centrum Badań Azji i Pacyfiku Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Specjalizuje się w Sprawach Koreańskich (Korea Północna, Korea Południowa).
Redaktor książki "Korea Północna: poszukując prawdy" (wydawnictwo Kwiaty Orientu). Autor Książki System Polityczny Korei Północnej . Niebawem ukaże się jego książka o nowych elitach Korei Północnej.
Nie jest członkiem partii politycznej. Jest niezależnym konsultantem dla mediów polskich i południowokoreańskich. Jest także autorem ponad 100 artykułów publicystycznych i naukowych. Publikował m.in. na łamach takich czasopism i serwisów internetowych jak „The British Association of Korean Studies”, „Foreign Policy”, „Najwyższy Czas”, „Obserwatorium Finansowy”, Stosunki Międzynarodowe”, „DailyNK.com”, „Kontrateksty” i „Forum Rozwoju Edukacji Ekonomicznej”. Jest stałym konsultantem dla amerykańskiego serwisu „Radio Free Asia” i południowokoreańskiego serwisu ds. Korei Północnej „DailyNK.com”. Wypowiadał się na temat problematyki północnokoreańskiej m. in. w TVN 24, TOK FM, TVP, Superstacja, Polsat oraz portalach opiniotwórczych takich jak gazeta.pl, azjapacyfik.pl, psz.pl. Prelegent na licznych międzynarodowych konferencjach (m. in. w Korei Południowej, Rumunii, Węgry,...) o tematyce Koreańskiej.
Jest współautorem książki „Świat i Polska wobec globalnych wyzwań” pod red. Ryszarda Żelichowskiego, wydanej przez Instytut Studiów Politycznych PAN wspólnie z Collegium Civitas w 2009 roku. W celach badawczych zwiedził Koreę Południową oraz Koreę Północną. Współpracuje z niezależnym instytutem badawczym Sejong w Seulu. Mówi biegle po francusku oraz włada językami polskim, angielskim oraz w solidnym stopniu komunikatywnym niemieckim i koreańskim.

Spotkanie z dr. Nicolasem Levi: Korea Północna – czy jest się czego bać?

SKN Spraw Zagranicznych SGH zaprasza na spotkanie poświęcone obecnym napięciom na Półwyspie Koreańskim. Czy jest się czego bać? Jak na groźby Korei Północnej zareaguje Południe i reszta społeczności międzynarodowej? Na te pytania 15 kwietnia o 19:00 spróbuje odpowiedzieć dr Nicolas Levi z Polskiej Akademii Nauk i Centrum Studiów Polska-Azja.

Wraz z zaproszonym ekspertem odpowiemy na pytanie, czy ostatnie groźnie brzmiące zapowiedzi Pjongjangu to preludium nadchodzącego konfliktu, czy też zwyczajne pogróżki bez pokrycia. Porozmawiamy też o tym, jakimi możliwościami przeciwdziałania dalszej eskalacji konfliktu dysponują inne kraje regionu oraz Stany Zjednoczone. Zastanowimy się też nad tym, czy w najbliższym czasie może dojść do upadku totalitarnego, północnokoreańskiego reżimu i zjednoczenia Korei.

Temat spotkania: Korea Północna – czy jest się czego bać?
Data: 15 kwietnia
Godzina: 19:00
Miejsce: sala C-2a, budynek C SGH.
Organizatorzy: Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych przy Katedrze Integracji Europejskiej im. Jeana Monneta w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

dr Nicolas Levi – analityk ds. Korei, adiunkt w Polskiej Akademii Nauk, wykładowca, pomysłodawca portalu northkorea.pl, analityk ds. Korei w think tanku „Centrum Studiów Polska-Azja”, członek Rady Eksperckiej Think Tanku (www.mttp.pl). Od ponad 5 lat stały współpracownik w Centrum Badań Azji i Pacyfiku Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Specjalizuje się w sprawach koreańskich (Korea Północna, Korea Południowa). Redaktor książki „Korea Północna: poszukując prawdy” (wydawnictwo Kwiaty Orientu).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...